سوالات متداول

تحلیل سنتیمنت (تحلیل احساسی) چیست؟

تحلیل احساسی روشی است که در آن با استفاده از هوش‌مصنوعی متن تحلیل می‌گردد. سپس با توجه به محتوای متن بصورت اتوماتیک مثبت، منفی و یا خنثی بودن متن تشخیص داده می‌شود. از مزایای این روش سرعت بسیار بالا در تحلیل حجم زیادی از اطلاعات و نیز مصون بودن از قضاوت‌ای انسانی است.

چگونه می‌توان از تحلیل احساسی در تصمیم‌گیری استفاده کرد؟

تحلیل احساسی می‌تواند در تشخیص روندهای مربوط به بازار و سهم به ما کمک بزرگی کند. شناسایی عوامل موثر در روند بازار یکی از کاربردهای این تحلیل است. مثلاً می‌توان بررسی کرد که در طول یک سال گذشته عبارت افزایش سرمایه چند بار در هر روز تکرار شده. این موضوع به ما کمک می‌کند که بدانیم در حال حاضر بازار نسبت به این عبارت چقدر اقبال و حساسیت دارد. 

همچنین تحلیل احساسی ابزاری است که با استفاده از آن می‌توان تحلیل‌هایی که برای هر سهم ارائه می‌شود را بررسی کرد. مثلاً اگر در طول زمان پیام‌هایی که در رابطه با یک سهم ارسال می‌شده رشد داشته و این پیام‌ها مثبت باشند نشان‌دهنده اقبال بازاریان به این سهم است.

تلبورس چگونه متوجه می‌شود که چه پیامی مثبت، خنثی و یا پیامی منفی است؟

ما با کمک هوش‌مصنوعی و تحلیل هزاران پیام فارسی که در بازار سرمایه تولید شده‌اند به کمک تکنولوژی پردازش زمان طبیعی (NLP) پیام‌ها را تحلیل کرده و متوجه مثبت، منفی یا خنثی بودن هر پیام می‌شویم

چگونه می‌توان صحیح نبودن و یا مناسب نبودن یک پیام را گزارش داد؟

در داشبورد خود می‌توانید پیام مورد نظر را انتخاب کرده و با کلیک بر روی گزارش هرزنامه، مناسب نبودن آنرا گزارش نمایید. کارشناسان ما پیام‌های گزارش شده را بررسی کرده و در صورت نامناسب بودن آنها را حذف می‌نمایند.

آیا تلبورس تمام کانال‌ها را پوشش می‌دهد؟

خیر، برای آنکه اطلاعاتی که کاربران دریافت می‌کنند با کیفیت‌تر باشد پیام کانال‌هایی نمایش داده می‌شود که بر اطلاعات تحلیلی تمرکز دارند.

آیا الگوریتم‌های تلبورس معتبرند؟ این الگوریتم‌ها چگونه توسعه داده ‌می‌شوند؟

الگوریتم های تلبورس توسط گروهی از متخصصیان تحلیل داده که فارغ‌التحصیلان بهترین دانشگاه‌های تهران هستند توسعه داده می‌شود. این الگوریتم‌ها با استفاده از طیف وسیعی از اطلاعات تولید شده و دائماً بازبینی می‌شوند.

درصورت فراموشی رمز عبور باید چکار کنم؟

در صورت فراموشی رمز عبور لطفاً پس از زدن گزینه وردو، عبارت فراموشی رمز عبور را انتخاب نمایید. با وارد کردن شماره موبایلی که با آن قبلاً ثبت‌نام کرده‌اید کدی برای شما ارسال خواهد شد که پس از وارد کرد آن می‌توانید رمز عبور جدید انتخاب نمایید.

کد تایید برای موبایلی که وارد کرده‌ام ارسال نمی‌شود

در صورتی که کد تایید برای شما ارسال نمی‌گردد لطفاً به آدرس telebourseSupport@ در تلگرام پیام دهید تا در اولین فرصت این مشکل رفع شود.

آیا می‌توانم شماره موبایلم را تغییر دهم؟

متاسفانه در حال حاضر بدلیل اینکه کاربران صرفاً با شماره موبایل شناخته می‌شوند امکان تغییر آن وجود ندارد.

در هنگام ثبت نام نمی‌توانم رمز عبوری که انتخاب می‌کنم تایید نمی‌شود مشکل کجاست؟

رمز عبور شما باید 8 یا بیشتر از 8 رقم باشد. در صورتی که تعداد کاراکترهای رمز عبورتان کمتر از 8 باشد باید رمزعبوری با تعداد کاراکتر بیشتر انتخاب کنید.